Андрић

Министарство просвете, науке и технолошког развоја је на иницијативу Задужбине Иве Андрића упутило обавештење свим школама у Србији да обележе 10. децембар пригодним активностима, јер је на тај дан 1961. године Иво Андрић овенчан Нобеловом наградом за књижевност. Ове школске године се обележава 130 година од рођења Иве Андрића и тим поводом Задужбина Иве Андрића је позвала све школе да организују ликовне и литерарне конкурсе инспирисане ликом и делом Иве Андрића за ученике од 6. до 8. разреда са темама:

1. Слике Андрићевих речи у мени,
  2. Уметност као игра

Пристигло је укупно 14 радова. Након пажљивог прегледа и анализе радова награђени су следећи ученици:

1. Ања Милетић, ученица шестог разреда за идејно решење омота књиге – 3. место;
  2. Драгана Гогић, ученица седмог разреда за ликовни рад под називом ,,Уметност као игра“ – 2. место;
  3. Дијана Радичевић, ученица осмог разреда за ликовни рад под називом ,,Јелена, жена које нема“ – 1. место и

Посебна награда за поетски рад додељена је Војину Ружичићу.

Захваљујемо свим ученицима на учешћу, а ученицима који су награђени честитамо на оствареном успеху!