IMG 20170926 090639

У уторак, 26. септембра у Основној школи ,,Вук Караџић“ у Каони обележен је Европски дан језика.

,,Европска јавност данас обележава Међународни дан језика у славу култа језика, духа заједништва међу људима, комуникације, поштовања националних различитости и универзалних кодова“.

Смисао језика, његову неопходност као непоновљиве креације својствене људској врсти која је одваја од свих осталих живих створења разматрали су ученици вођени наставницима Актива српског, енглеског и француског језика.

Упознали смо се са историјатом овог дана, 26. септембра, бројем језика у свету, њиховим поделама, врстама, распрострањеношћу и значајем за светске токове.

Посебну пажњу посветили смо идиомима енглеског, француског и српског језика, њиховим различитим језичким изразом, али и универзалним идејама које носе и које су својствене људској свести и осећају. Сусрет је завршен брзалицама, подједнако интересантним и мотивишућим о ком год језику да је реч, а које маме на труд и смех. Негујмо свој језик, али учимо туђе језике, како би наша личност вредела више!